Hakkımızda

Şirketimiz 27/11/1987 yılında Side bölgesinde kurulmuştur. Üç ortaklı limited şirketimizin ortakları genel müdür Talip TURGUT ikinci ortak Dilek AKAR ve üçüncü ortak Hatice TURGUT’ tur. Şirketimiz başlangıçtan bu yana büyüyerek bugüne ulaşmıştır.Kurucumuz ve genel müdürümüz Talip TURGUT Konya’nın Derebucak ilçesine bağlı Gönyem (Yukarı Kayalar) kasabasında doğmuştur. Babası Memiş TURGUT’ un hayvan ticareti yapmasıyla onun hayvancılık, süt ve süt ürünleriyle tanışması kolay olmuştur. İköğretimini Göynem kasabasında tamamlayan kurucumuz daha sonra abisiyle birlikte Beyşehir’de otomobil alım satımı yapmıştır. Bir dönem Adana’da çeşitli sanayii kollarında çalışmış torna tesviye üzerine uzmanlaşmış ve diploma alarak Adana defterini kapatmıştır. Asıl amacına Manavgat’a geldikten sonra yönelen genel müdürümüz bir dönem hem köylerde süt toplayıcılığı yapmış hem de çalıştığı süt ürünleri fabrikasında üretim bilgini geliştirmiştir.Talip TURGUT 1987 yılına gelindiğinde ise Şelale süt ürünlerini kurarak Manavgat ve Side bölgesine süt ürünleri anlamında yeni bir soluk getirmiştir. Başlangıçta Şelale markasıyla vitrinlerde yer alan ürünlerimiz 1996 yılında “Çağlayan” markasıyla yeni bir vizyon yakalayarak büyüme, gelişmeye devam etmiştir. Şirket ünvanımız kuruluştan bu yana Şelale süt tic ve san. ltd şti. olmakla birlikte markamız Çağlayan olarak satışa sunulmaktadır.

Başlangıçta günlük üç ton kapasiteli bir işletmeyken bugün 50 ton süt işleme kapasitesine sahiptir. Tabiki kuruluş bölgemizin turizm olanaklarına sahip olması tarım ve hayvancılığın gelişmesini bitirmiştir. İnsanlar köylerde dahi turizm tesislerinde çalışmak için hayvancılıktan vazgeçmiştir. Bu da tüm Türkiye de olduğu gibi Manavgat bölgesinde kurulan işletmemizin kapasitesinin tamamını kullanmasını engellemiştir.

İşletmemiz bugün teknolojik ve hijyen olanaklarına bakıldığında çok az işletmeye nasip olacak imkanlarla donatılmıştır. Her bir ürün çeşidi için birbirinden bağımsız 5 tonluk tam otomatik bilgisayar kontrollü süt soğutma tankı, 12 tonluk tam otomatik bilgisayar entegreli pastörizetör, tam otomatik 4 lü ayran makinesi, 2 li tam otomatik gramajlama ve yoğurt dolum makinesi sayabildiklerimizden bir sadece bir kaçı.İmalat ünitemizde 1 kaşar ve beyaz peynir ustabaşı 1 yoğurt ve ayran ustabaşı olmak üzere10 personel, pazarlama ağında 6 personel, yönetim ve organizasyonda 5 personel süt toplama da 3 personelle çevre işletmelere bakıldığında nicelik ve nitelik bakımdan çok daha ileride olduğumuz açık ve net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. İnsan odaklı personel yönetimi anlayışı sonucu çalışan iş arkadaşlarımız yaptıkları işi severek yapıyor ve yaptıkları işten zevk alıyorlar. Bunun sonucu olarak imal ettikleri ürünleri kendi evlerine de gönül rahatlığıyla götürüp hiçbir kuşku duymadan çocuklarına yedirebilmektedirler.

Pazarlama ağımız Antalya, Manavgat ve Alanya merkezleri olmak üzere her gün sıcak servis felsefesiyle daha da büyümekte gelişmekte ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Her gün sıcak servise çıkan plasiyer arkadaşlarımız gerek ürün dağıtımındaki bilgi ve tecrübeleriyle gerekse de müşteri memnuniyetini ön planda tutan pazarlama ideolojileriyle sizlere günlük olarak hizmet sunmakta ve sizlerden aldıkları olumlu veya olumsuz eleştirileri dikkate alarak kendilerini yenilemeye devam etmektedirler.

Antalya, Belek, Side, Kumköy, Çolaklı, Titreyengöl, Sorgun, Konaklı, Avsallar ve Alanya’da birçoğu 5 yıldızlı olmak üzere bir çok otel, motel, tatil köyü, apart ve turizm kompleksine bizzat fabrikamızdan çıkan soğutmalı tam hijyenik ve yalıtımlı araçlarımızla 7 gün 24 saat hizmet verilmekte aldığımız olumlu geribildirimlerle enerjimizi her gün bir üs seviyeye çıkarmak için durmadan çalışmaya devam etmekteyiz.